Hakkımızda

Kadıoğlu Makine Hakkında

70’li yıllarda motorlu testere, motorlu tırpan gibi açık hava güç ürünlerinin tamir ve bakım atölyesi olarak EMRE MOTOR ismiyle kurulan Kadıoğlu Makine’nin kurucusu merhum Sn. Mehmet Emre’dir. 1995 yılına gelindiğinde evlatları Ahmet Emre, Sabit Emre ve Salih Emre işletmeyi devralırlar ve teknik servisleri yapılan makinelerin yedek parçalarının üretimine yöneltirler. Bugün Bursa/Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde tarım ve tarımsal ürün işlemeye yönelik makine imalatı ve birçok markanın Türkiye Temsilciliğini yapan Kadıoğlu Tarım Makineleri, portföyündeki pek çok üründe Türkiye’de; imalatını yaptığı ürünlerin birçoğunda ise Dünya’da pazar lideri konumundadır.

Yüksek teknolojili makine parkuru ile merkezi Bursa Kestel’de olan Kadıoğlu Makina San. Tic. Ltd. Şti. pek çok ürünün imalatının çoğu aşamasını, satışını ve satış sonrası hizmetlerini buradan gerçekleştirmektedir. Bursa Kayapa Organize Sanayi Bölgesi, Bursa Kazıklı Köyü ve Bursa Otosansit Sanayi Sitesi’nde 3 adet toplamda 6000 m2 kapalı alan depo ve sevkiyat alanı bulunmaktadır. Kadıoğlu Makina’nın ana faaliyet alanını tarım ve tarımsal alanlarda kullanılan makine, ekipman üretimi, tarımsal tesis kurulumları oluşturur. Aynı zamanda çeşitli tarımsal makinelerin yedek parçaları imalatı üzerine 1000 kalemin üzerinde çeşit mevcuttur. Kadıoğlu, yıllık cirosunda ürettiği ürünlerin payı ortalama %75, ithalatını yaptığı ürünlerin payı ise %25’dir. Dönemsel olarak değişmekle beraber ortalama yıllık cirosunun %60’ını yurtiçi satış, %40’ını ise ihracat oluşturmaktadır. Kadıoğlu Makina eski bir işletme olmasına rağmen kadrosu oldukça gençtir. İleri teknolojiyi yüksek beceri ile kullanan dinamik ekip koordineli çalışması sayesinde yeni ürünleri Kadıoğlu Makina kalitesiyle ortaya çıkarır.

Portföyünde olan ürünleri müşterileri ile birlikte geliştirmeye devam eden, tamamen öz sermayesi ile büyüyen bir aile şirketi olan Kadıoğlu Makina ilk günkü heyecanıyla faaliyetine devam etmektedir.