Kadıoğlu Ceviz Kurutma Makineleri Ceviz Kurutma Süreleri Hakkında

Kadıoğlu ceviz kurutma makineleri modellerine göre özellikleri değişmekle beraber çalışma prensibi olarak ısıtılmış havayı yüksek debi ile cevizlere püskürtme prensibiyle çalışan makinelerdir. Cevizler yapısı itibariyle sert kabuklu meyvelerdir. Kurutma makinesi kullanımlarında mahsülün iç kısmının sıcaklığı makinenin sıcaklık limitlerini belirler. Bu sebeple ceviz içi yağının etkilenmemesi ve ceviz aromasının (lezzetinin) bozulmaması için makine ile ceviz kurutma işlemi yapılırken 38 °C üzeri sıcaklığa çıkılmamasını önermekteyiz. Makineleri çok daha yüksek sıcaklıklara çıkarmak ve çok daha hızlı kurutmak mümkündür ancak ceviz yağının etkilenmemesi, ceviz kalitesinin düşmemesi için iç cevizin sıcaklığına dikkat edilmelidir. Kadıoğlu Makine’nin ürettiği tüm ceviz soyma makinelerinde bu ayar kolaylıkla yapılmaktadır. Makinelerin hassas sensörleri kurutma kalitesi garantisi sağlamaktadır.

Makine ile ortalama ceviz kurutma süresi nedir?

Ceviz kurutma süresi çeşitli faktörlere göre değişebilir bu nedenle belirli bir süre verilemez ancak cevizin soyma makinesinden çıktıktan sonra cevizlerin depolama için ideal nem oranına düşürülmesi makine ile ortalama olarak 15 – 45 saat arasında değişmektedir.

Makine kullanırken cevizin kuruma süresini etkileyen faktörler:

Örnek Ceviz Kurutma Makinesi Kullanımları:

Kadıoğlu Karıştırıcılı Kurutma Makineleri
Kadıoğlu MX25P Katlı Ceviz Kurutma Makinesi


Ceviz kurutma makinesi kurutma maliyeti nedir?

Kadıoğlu Ceviz Kurutma Makineleri elektrikliyse modeline göre ortalama 6 – 50 kW arası güçle çalışır. Pelet ya da motorin ile çalışıyorsa da bu güce yakın güç ihtiyacı olacak şekilde enerji tüketimi olur. Makine ayarlanan sıcaklığa ulaştığında ısıtıcılar otomatik olarak kapanır ya da gücü düşer. Tükettiği enerji azalır. Makine yeniden enerjiye ihtiyaç duyduğunda ısıtıcılar otomatik olarak tekrar faaliyete geçer. Bu sebeple dış ortam sıcaklığı ne kadar düşükse ayarlanan sıcaklığa ulaşmak enerji tüketimini arttırır. Dış ortam sıcaklığı arttıkça enerji tüketimleri azalacaktır.

Ek olarak makinelerin yakıt özelliğine, bu yakıtın işletmeye maliyetine, kullanılan elektriğin işletmeye maliyetine göre kurutma maliyeti değişebilir. Bu sebeple hesaplama yaparken en iyi ölçü kullanıcının kendi hesaplamalarıdır.


Hangi Ceviz Kurutma Makinesi’ni seçmeliyim?

Tonajınıza, hangi yakıtın maliyetinin ve kullanılabilirliğinin sizin için uygun olduğuna göre işletmenize uygun bir model seçebilirsiniz. Aşağıdaki listede Kadıoğlu Ceviz Kurutma Makinesi Modelleri’ni inceleyebilir, makine tanıtımlarında sayfa içlerinde telefon numarası yazılı olan telefon numaralarından bize bilgi için her zaman ulaşabilirsiniz. Sizlerle tecrübe ve bilgimizi paylaşmaktan memnuniyet duyarız.


Kadıoğlu Ceviz Kurutma Makinesi Çeşitleri: