Hasan Bey Kadıoğlu Uzman Satış Temsilcisi Hasan Bey
0538 332 80 85
Bu ürün Kadıoğlu Makine üretimidir

MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Hasat Makinaları ve Aletleri Bahçe Grubu Tarım Makinaları Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

Duyargalı Yatay Çapalama Rotovatörü

Duyargalı Yatay Çapalama Rotovatörü

Duyargalı Fırçalı Dik Çapa : 


Verimli hidrolik pompalar, sağlam şasi, iyi dizayn: mükemmel iş kapasitesi... Bodur meyve bahçeleri ve genç ağaçlar için ideal.

İtalyan Spedo Duyargalı Fırçalı Çapa yatay eksende dönerek toprağı karıştırarak toprağı ezmeden çapalar, ağaç altlarındaki yabancı otları temizler. Çevresindeki fırçası toprağı ve otları tesfiye eder. Standart dik frezeler yada rotovatörlere kıyasla otlu ve taşlı alanlarda daha seri bir biçimde çalışma imkanı sunar.
Çapalama başlığı ve sistem tamamen hidrolik yağ gücüyle çalışır. Bu sistem en zor şartlarda dahi çalışabilecek güçtedir.

Kadıoğlu ECO Modeline uyumlu tüm ataşmanların yanında duyargalı motorize diskaro, duyargalı sap- ot parçalama, duyargalı dik freze gibi pekçok ataşmanı çalıştırabilmektedir.
Ataşmanların değişimi (montajı) tek bir kişi tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Düşük yakıt tüketimi, güvenli çalışma

Kadıoğlu fırçalı çapa ile çapalama yaparken traktör devri her zaman rölantiye yakındır. Kuyruk mili hidrolik pompayı çalıştırır ve fırçalı çapalama ekipmanı tamamen hidrolik yağın basıncıyla döner. Buda yakı tüketimini ciddi oranda azalttığı gibi zemindeki büyük ebattaki taşlara, görünmeyen sert cisimlere çarpma gibi durumlarda hidrolik yağ esnemeyi sağlayacağından mekanik aktarmalı makinalar gibi makina kendisini zorlamaz ve arıza yapmaz... Sistem darbeyi emer.

Makinamız hakkında ayrıntılı bilgiyi makina danışmanından alabilirsiniz.

Neden Kadıoğlu Duyargalı toprak işleme makinaları?

Sıra altı çapalamada el çapası işçiliği maliyetini ve uğraşını büyük ölçüde azantan, ot mücadelesini mekanikleştirdiği için çevre dostu çözüm sunan hidrolik duyargalı makinalarımız bitki diplerine kolayca girebilir, ağaç aralarını ve diplerini hızlıca çapalar.

  • Kadıoğlu hidrolik sensörlü duyargalı çapaları 100'lerce kullanıcısıyla bağcı bölgelerde ya da sık dikilmiş meyve bahçelerinde yaygın olarak kullanılan sağlam ve güvenilirliğiyle kendini kanıtlamış makinalardır.
  • 3 nokta askı çatı sistemi ile traktöre montajı anahtarsız yapılır.
  • Makinalarımızın dinlenmeye ihtiyacı yoktur yeterli teknik önlemleri alındığı için ısınma yapmaz. Gün boyu dinlenmeden çalışabilir.
  • Duyargalı makinalarımızın tamamı sensörleri ve ataşmanları hidrolik çalışır ve ihtiyaç duyulan modellerinde radyatör ve fanlıdır... Bu sistem fren teli aktarmalı, elektrik motoru yada insan eliyle kumanda edilerek çalışan aletlere nazaran daha hassas, daha güvenilir ve daha uzun ömürlüdür.
  • Makinalarımız bitki/ağaç aralarına kolayca girer, çok sık dikilmiş 40 cm'e kadar birbirine yakın ağaç aralarında dahi hızlıca ve güvenle iş yapabilir.
    Duyargasının ataşmanı saklama hassasiyeti, ağaca yaklaşma mesafesi rahatlıkla ayarlanabilir.
  • Operatör elinin altındaki hidrolik kumanda kolları ile istediği zaman duyargayı devre dışı bırakabilir ya da elle kumanda edebilir.

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.


Makinanın gresörlüklerinden hareketli kısımlar yılda 1 kez yağlanmalı.

Hidrolik yağı seviyesi yılda 1 kez kontrol edilmeli. Eksilme olmuşsa yağ eklenmeli.

Toprak işleme sezonu bittiğinde makina temizlenmeli, yağlanmalı ve bir sonraki yıla hazır hale getirilmeli.

1)  Neden Fırçalı Çapa?
Çapalama başlığının çevresindeki fırçalar çapa bıçaklarına sarılan ot, çarpan taş oranını azaltarak ataşmanın rahat çalışmasını sağlamak ve çapalanan toprağın tesfiyesi amacı taşımaktadır.


2)  Traktörüme Uyum Sağlar mı?
30-35 Beygir Gücü ve üzeri tüm traktörlerde tam randımanlı çalışmaktadır. Traktör kuyruk mili dişli kutusuna değil hidrolik pompaya bağlanmaktadır.
Kuyruk mili, hidrolik pompayı harekete geçirir ve makinanın çapalama hareketi dahil tüm hareketi hidrolik yağ basıncı ve akışıyla sağlanır bu tasarımla sürtünme en aza indirilmiştir sonuç olarak traktörün zorlanmadan çok düşük devirlerde düşük yakıt tüketimiyle iş yapması sağlanmaktadır.

 

3)  Neden Dikey Toprak Frezesi ya da Yatay Çapalama Tipinde Yapmadınız?
8 yıldır duyargalı çapa makinalarına mesai harcayan bir firma olarak yatay çapalama ve dikey çalışan sıralı toprak frezelerinin ot sardığını, taşlık alanlarda ve sert zeminde makinayı oldukça zorladığını gördük. Avrupa’daki bir çok imalatçının bu tip duyargalı makinaları gündemlerinden düşürdüğü gözlemimizle beraber diğer tip çapalama ataşmanlarının imalatını bıraktık. Dik çalışan tek çapa sistemini tavsiye etmekteyiz.

 

4)  Daha Önce Aldım Duyargalı Çapalar Çalışmıyor Hep Ayarı Bozuluyor Arızalarından Bıktım Kullanmayı Bıraktım Sizin Makinanızın Farkı nedir?
Sıra altı çapalama makinaları traktörden uzak yüksek dirençle çalışan sürekli toprak ve taşdan darbe gören bunun üstüne bir de çok ince hassas ayarda çalışması gereken makinalardır. Bunun mekanik ya da elektronik sistemlerle başarılması mümkün değildir bir süre sonra makina biryerinden mutlaka arıza yaşatacaktır. Duyargalı çapalar tıpkı iş makinaları gibi (Caterpillar, Jcb, Samsung) hidrolik çalıştırılmak zorundadırlar. Dünya’nın önde gelen makina imalatçıları gibi Kadıoğlu Makina’da duyargalı çapalarını bu yöntemle çalıştırmaktadır. Olası kırılmalar arızalar durumunda da tüm parçalarının yerli ve kolay ulaşılabilir olması pek çok müşterimizin tercih sebeplerindendir.

 

5)  Etekli Ağaçların Altında ya da Dar Sıra Aralarında İş Yapar mı?
Traktörün askı kolundan çapalanacak ağaca kadar olan en kısa ayarda bom uzunluğu: 120 cm
Traktörün askı kolundan çapalanacak ağaca kadar olan en kısa ayarda bom uzunluğu: 310 cm

 

6)  Fırçayı Sadece Ot Biçiyor Sanmıştım Ancak Çapa da Yapıyor Sadece Ot Biçse Olmaz mı?
Bu işi yapan, fırçalı çapa makinasına uyumlu farklı bir ekipmanımız mevcut. Aynı makinaya duyargalı ot tırpanı ataşmanınında montajı sadece 2 civata ile kolayca yapılmaktadır.

 

7)  Taşlık ve Otlu Alanlarda İş Yapar mı?
Bu tip alanlarda çalışacak şekilde hidrolik tasarlanmıştır. Olaki çapalama ataşmanı zeminde görünmeten büyük bir taşa kuvvetli bir biçimde çarptı sistem hidrolik sıvı basıncıyla çalıştığı için esneyecek ve çeşitli kırılmaların ve arızaların önüne geçilecektir.

 

8)  Benim Bağlarımın Gövdeleri Düzgün Değil İş Yapar mı?
Duyargalı makinalara uygun olmayan şekildeki bağlarda duyarga telinin yükseklik ayarı yapılarak ya da operatörün hemen yanındaki kumanda koluna elle müdahalesiyle bitkiye çarpma gibi kazaların önüne geçilir. Ancak yine de makinaya uygun olmayan asmalar tespit edilerek önüne ince bir çubuk dikilerek hızlı çalışma sağlanması uzun vadede karlı olacaktır.

 

9)  Makinanın Bakım İhtiyacı ve Garantisi Nedir?
Sezonda bir kez oynar yerlerinin gres pompasıyla yağlanması ve hidrolik yağ eksilme kontrolü yeterli olacaktır. Eğer hidrolik yağı eksilmişse eklenmesi tam randımanla çalışma için önemlidir. Makinanın tüm aksamı 2 yıl, hidrolik aksamı 4 yıl tam, imalatçı firma Kadıoğlu Makina garantisi altındadır.

 

10)  Farklı Ataşmanlar takılır mı?
Kadıoğlu Fırçalı Çapa çalıştırıcı gövdeye yatay çapalama makinası, ot tırpanı, ot parçalama makinası, dikey çalışan toprak frezesi, pulluk, 3lü diskaro, 4lü diskaro, set oluşturma veot kökü kesme ataşmanları ile birlikte kullanılabilir. İleriki yıllarda yeni imal edeceğimiz ataşmanları da bu çalıştırıcı gövdete uyum sağlayacak şekilde tasarlamaktayız.

BAĞ VE BAHÇELER İÇİN SIRA ALTI ÇÖZÜMLERİBağ, bodur meyve ya da kivi gibi sıralı dikim yetiştiricilik yapanlar için çapa ve ot biçme işçiliğini %95'e kadar düşüren traktörle çalışan makinalar

Tüm hakları saklıdır 2023 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.