Hasan Bey Kadıoğlu Uzman Satış Temsilcisi Hasan Bey
0538 332 80 85
Bu ürün Kadıoğlu Makine üretimidir

MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Hasat Makinaları ve Aletleri Bahçe Grubu Tarım Makinaları Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

Duyargalı Bağ Bahçe Boğaz Çapası EKO

Duyargalı Bağ Bahçe Boğaz Çapası EKO

Devlet sübvanseli kredi.ÇKS belgeniz var ise incelediğiniz ekipmana Ziraat Bankası devlet sübvanseli kredileri ile 5 YILA KADAR VADE ile sahip olabilirsiniz.

Bilgi için; Kadıoğlu Makine danışma hattı: 0538 332 80 85


1000'e yakın kullanıcısıyla Kadıoğlu EKO Duyargalı Çapa Türkiye'nin en çok kullanılan duyargalı çapa makinesidir. Farklı aparatlar takılabilen makineyi sadece çapalama için değil, ot öldürme, gübre kapama, çapalama vb amaçlar için kullanabilirsiniz.


 Kadıoğlu EKO Rotovatörler gibi toprak tabanını ezmez, ot sarmaz. Günde 70 - 130 dönüm çapalama yapabilirsiniz. 
Sayfamızın sonlarında doğru duyargalı çapa fiyatları, ve uyumlu olan ataşmanlar anlatılmaktadır. 


Binlerce kullanıcısıyla Kadıoğlu Makina'nın referans makinası haline gelmiş olan Kadıoğlu EKO'ya bitkiye yaklaşma mesafesi, çalışma hızı ve güvenliği olarak emsal gösterilecek başka bir makine yoktur. Dönerek çalışan duyargalı çapaların aksine kesici takımlar otu toplamaz ve sarmaz, toprağı keser ve yatırır. Karıştırma işlemini fazlasıyla gerçekleştirir.

DUYARGALI ÇAPA KADIOĞLU EKO'NUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Duyargalı Diskaro

Yatay çalışan duyargalı çapalama makinaları dar alanda yüksek baskıyla vurarak çalıştığı için birkaç kullanımdan sonra sıra altlarında su geçirimsiz taban oluşturmakta yeterli havalandırma sağlayamamaktadır. Ağaç altı işleme konusunda bu rotovatör tipi çapa sistemleri gelişmiş tarım ülkelerinde yıllar önce terkedilmiştir (İtalya, Almanya, İspanya, ABD vb.) Diskaro ile bağ-bahçe sıra altı toprak işlenirken, hızlıca ve verimli bir biçimde işlenmektedir. Küçük bir traktörle dahi zorlanmadan iş çıkar Kadıoğlu EKO ile 1 yol traktör hızıyla iş yapmak oldukça kolaydır.

Sabit hız zorunluluğu olmayan duyargalı sistem

4 ayrı hassasiyet ayarı olan duyarga sistemine sahip duyargalı çapa makinası EKO istenirse 1 cm istenirse 5 cm kalınlığındaki bitkiye temas ettiğinde ataşmanı hızlıca geriye saklar. Bu hareketi özel tasarım hidrolik valfleri sağlamaktadır. (Üzerinde hiçbir elektronik veya gaz teli gibi bir mekanizma yoktur.) Duyarga teli hareketi direkt olarak valfleri açar ve piston yağ akışına anında tepki verir, hızlı çalışır bunun sonucunda traktör hızı 10 km/s'e kadar çıkıp tam randımanlı çalışabilmektedir. İstenirse çok düşük hızlarda da çapa yapabilmektedir.

Traktör kuyruk milinden güç almaz, ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlar

Hidrolik iş makinası prensibiyle tasarlanmış EKO sadece traktörün hidrolik yağ basıncıyla çalışır. Kuyruk mili boştadır ve traktör rölanti devrindeyken çalışabilmektedir.

Yalın, bakımı kolay, sudan veya tozdan etkilenmeyen hidrolik tasarım

Ekoda işlevi olmayan, makina gösterişini arttırmak amacıyla eklenmiş bir parça asla yok. Bize göre bu, iyi fiyat ve uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir... İyi tasarım, iyi seçilmiş hidrolik valfler ve pistonlar birbiriyle tam uyum içerisinde çalışır ve makina yıllarca hizmet edecek yeterliliğe sahiptir. Uzun süre kar-kış vb hava şartlarına açık durumda beklese dahi çalıştırıldığında ilk günkü gibi çalışır. 

Isınma yapmaz, dinlenmeden ve ayarı bozulmadan gün boyu çalışabilir

Tüm duyarga mekanizması hidrolik çalıştığı için ısınma, takılma, yavaşlama gibi sorunlar asla söz konusu değildir... Makina dinlenmeden gün boyu çalışabilir. Sistem ani darbeleri absorbe ettiği için tüm toprak tiplerinde yıllar boyu kullanılabilir.

Sağlam Şasi

Kadıoğlu EKO'nun çelik pimlerine kadar tüm mekanik aksamı ihtiyaç duyulanın çok daha üstünde yüke dayanıklıdır. Kuvvet hangi yönden gelirse gelsin...

Sesle Kontrol

Duyargalı Bağ - Bahçe çapalarımızda her girme - çıkma anında daktilo sesine benzer bir ses duyarsınız. Bu özel ses yaylı pimiyle sağlanmaktadır ve operatörün arkasına bakmadan güvenle çalışmasını sağlar... Makinaya alıştıktan sonra ise işi oldukça hızlandırır.

İyi makina, İyi referanslar

Türkiye'de hemen hemen her bölgede çalışan bağ bahçe sıra altı (boğaz) çapası EKO sahipleri referansımızdır. Makina danışmanından bu konuda bilgi alabilirsiniz.


HANGİ ATAŞMAN BENİM İŞİMİ GÖRÜR?

Kadıoğlu EKO bağ bahçelerde dip bölgesi sürümü, toprağın karıştırılması, ot biçme veya boğaz doldurma gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.
Ağaç dibi dolduran doldurucu, ekolojik ot mücadelesi için kök kesici gibi ataşmanları mevcuttur.

Duyargalı Çapa Bıçağı Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Sık dikim ya da meyve bahçeleri ve asma bağları için tavsiye ettiğimiz çapa aparatıdır. Özellikle zeminde damlama hortumları serili haldeyse kaldırmadan altından çapalamayı, ot mücadelesini sağlar. Meyve ağaçlarındaki ürün olgunlaşmaya başladığında köklerine zarar vermeden, ağacı strese sokmadan yüzeysel çapalama yaparak ot mücadelesini sağlaması sebebiyle bodur meyve yetiştiricilerinin en çok tercih ettiği ataşmandır. Aynı zamanda biçimsiz asma bağlarında rahat çalışma olanağı sunar.

Duyargalı 4'lü Diskaro Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Klasik dikim meyve bahçeleri, yarı bodur ağaçlar, ceviz, zeytin ve asma bağlarında geleneksel hale gelmiş ataşman 4'lü Diskaro'dur. Tercih edilmesinin başlıca sebebi 90 cm'lik alanda hızlı iş görmesi, ot sarmaması, toprak tabanını ezmeden çalışması ve özel yaylı bıçak parçası sayesinde ağaca asmaya zarar vermeden "sıfır" seviyesinden çapalamaya izin vermesidir. Derinlik ayarı değiştirilerek toprağa 3-4 cm batırılarak sürüldüğü gibi 10 cm'e kadar varan derinlikte sürüm de gerçekleştirilebilir. Üstelik kapama aparatıla birlikte kullanıldığında çapalama genişliği 150 cm'e kadar genişletilebilir.

Kapama Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

  • Ağaç altlarındaki toprağı kabartarak nem kaybının önüne geçmek, toprağın ısınması ve kök gelişimini sağlamak.
  • Otlanmanın ilk başladığı dönemde otların üzerine toprak kapatarak otları çürütüp yabani ot gelişimi yavaşlatmak.
  • Atılan gübrenin üzerini örtmek.
  • Duyargalı diskaro ataşmanıyla 2 - 5 kez çapalama yapıldığında ağaç altlarında 3-5 cm'lik toprak kaybı meydana gelebilir. Eğer traktör yolu sürülmüyorsa kaybedilen toprağı geri kazandırmak.

Traktör Tırpanı Nerelerde Kullanılmalı?

Toprak karıştırılmadan otlar biçilmek isteniyorsa Kadıoğlu Traktör Tırpanı tam olarak bu iş için tasarlanmıştır. Toprağa sıfır biçen dikey misina sistemi emsalsiz ot biçme deneyimi sunar. Ayrıca bahçe bir süre bakımsız kalmışsa, duyargalı çapaların sağlıklı çalışamayacağı kadar ot yükselmişse traktör ot tırpanı ile insan boyunda otları yerle bir edebilir sonrasında duyargalı çapa ile kolayca çapalama yapabilirsiniz.

Duyargalı Pulluk Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Asma bağlarında bağ boğazı açma amacıyla kullanılmaktadır. Oldukça geleneksel bir yöntemdir. Ancak 4'lü diskaro ataşmanını toprağa batırarak derin sürüm yaptığınızda benzer işi gördüğü için günümüzde popüler değildir.

Dal Süpürgesi Ataşmanı Nerelerde Kullanılmalı?

Budama sonrasında ağaç, asma altlarında kalan budama atıklarının ya da yaprakların traktör yoluna süpürülmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle orta- büyük ölçekli işletmelerde ciddi bir işçilik tasarrufu sağlar. Kadıoğlu Dal Parçalama Makine'si ile aynı anda kullanımı sağlamak için traktör önüne takılan modelleri mevcuttur.

KADIOĞLU DUYARGALI ÇAPA'LARA UYUMLU ATAŞMAN TABLOSU: (ATAŞMAN DEĞİŞTİRMEK SADECE 1 DAKİKA! )

Yandan Monteli Model (Spedo Total)

Traktöre yan bölümünden monte edilir, duyargalı çalışır. Çalışma sistemi Kadıoğlu ECO ile aynıdır.

KADIOĞLU EKO DUYARGALI ÇAPA MAKİNESİ FİYATLARI

Tüm setlerin duyarga sistemi 4 yıl tam garantilidir.

Giriş Paketi 1: (KDM100) Kadıoğlu EKO Duyargalı Taşıyıcı + 4'lü Diskaro Ataşmanı Set: 78950 TL (KDV ve Nakliye Ücreti Dahil.)

Giriş Paketi 2: (KDM500) Kadıoğlu EKO Duyargalı Taşıyıcı + Çapa Bıçağı Ataşmanı Set: 77050 TL (KDV ve Nakliye Ücreti Dahil.)

En Popüler:  (KDM103) Kadıoğlu EKO Duyargalı Taşıyıcı + 4'lü Diskaro Ataşmanı + Set Oluşturma Ataşmanı Set (Popüler) : 89550 TL (KDV ve Nakliye Ücreti Dahil.)


Asma Bağları ve Bodur Bahçeler İçin Tam Set:  (KDM110) Kadıoğlu EKO Duyargalı Taşıyıcı + 4'lü Diskaro + Çapa Bıçağı Ataşmanı + Kapama Ataşmanı Set: 99200 TL (KDV ve Nakliye Ücreti Dahil.)

Bıçak Aparatı Çalışması


Antonio Carraro Traktörlere Özel Traktör Ön Askı Kolu Modeli
Teknik Detaylar
ÖzellikDeğer
Menşei Türkiye
Marka Kadıoğlu
Enerji Kaynağı Traktör Hidrolik Yağ Basıncı
Güç 2 hidrolik çıkışlı min. 30 HP Traktör
Toplam Ağırlık 120 kg
Genişlik 90 cm
Yükseklik 90 cm
Uzunluk 160-260 cm
Disk (Bıçak) Sertliği 50 RSDC
Garanti 4 Yıl

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.


Makinanın gresörlüklerinden hareketli kısımlar yılda 1 kez yağlanmalı.

Toprak işleme sezonu bittiğinde makina temizlenmeli ve bir sonraki kullanıma hazır hale getirilmeli.

Yeni dikilmiş köklerde tam otomatik çalışabilir mi?
4 ayrı duyarga hassasiyet ayarı vardır; ilk dikimden itibaren ilk sıra arası çapasında dahi kullanılabilir. İstenirse 1 cm kalınlığındaki bağ/meyve fidanına dokununca ataşman kendini otomatik olarak saklar.


Biçimsiz bitkilerde zarar oluşturur mu?
Duyarga telinin yükseklik ayarı ile bu tip zararların önüne geçilir. Ya da ihtiyaç halinde operatör yanındaki kumanda kolu ile ataşmanı manuel olarak geri çekilebir.


İşlemeyi istemediğim alanlar var, bu alanları nasıl işlemeden geçerim?
Operatör yanındaki kumanda sayesinde istediğiniz zaman ataşmanı elle müdahale ederek saklayabilirsiniz.


Traktörün hızı, makinanın verimliliğini etkiler mi?
Traktörün hızını traktörün üzerindeki operatör belirleyecektir; bunda en önemli etken karıştırılmak istenen toprak derinliği ve operatörün tecrübesidir.


Traktörüme uyum sağlar mı?
Standart olarak 30-35 HP ve üzeri tüm traktörlerle uyumludur. Daha düşük güçteki traktörler için ayarlanıp teslim edilir.


Makinalar denendi mi?
Kadıoğlu Makina üretimini yaptığı makinaları test eder ve bu şekilde kullanıcıya sunar... Müşterilerini makinaları için denek olarak değil referans olarak görür. İstendiği zaman müşteri referansları verilebilir. Bugün yüzlerle ifade edilen kullanıcıya aynı kalitede makina ulaştırdık.


Etekli ağaçların altında iş yapar mı?
FIRÇALI ÇAPA modelimiz tercih edilebilir. Ya da uzun şasili duyargalı çapa modellerini sipariş üzerine imal etmekteyiz.


Farklı Ataşmanlar takılır mı?
Kadıoğlu EKO modeli pulluk, 3lü diskaro, 4lü diskaro, toprak yığma, ot kökü kesme ataşmanları ile kullanılabilir. Fırçalı çapa modeli ile ise EKO modelindeki tüm ataşmanları çalıştırmanın yanında dik freze, sap parçalama, ot biçme ve motorize diskaro ataşmanlarını çalıştırabilmektedir. Uygun ataşmanlar konusunda Kadıoğlu yetkililerine danışabilirsiniz.


Makinaların bakım ihtiyacı ve garantisi nedir?
Duyargalı çapamız eko tamamen traktör hidroliğiyle çalışmaktadır. Makinanın bakımından çok traktörün hidrolik yağ filtresi ve yağının temiz olması makinaya yüksek performans ve hız sağlayacaktır. Bu sağlandıktan sonra makinanın gresörlüklerinden hareketli kısımların yılda bir kez yağlanması, yağ tanklı modellerde yağ eksilmesi kontrolü yeterlidir. Makinalarımız sistem arızası ve kırılmalara karşı 2 yıl Kadıoğlu Makina garantisi altındadır.


Duyargası elektrik motoruyla çalışan ya da mekanik aktarmalı makinalardan farkı nedir?
Toprakta çalışan tüm makinalar iş makinaları (CATERPILLAR, JCB, SAMSUNG) gibi tamamen hidrolik çalışmak zorundadır aksi takdirde uzun süre randımanlı çalışması imkansızdır. Hidrolik makinalarda ani darbe veya zemindeki taşa çarpma gibi durumlarda hidrolik sistem darbeyi emerek oluşacak arızaların, kırılmaların ve ayar bozulmalarının önüne geçer.


Daha önce duyargalı sistemlerden freze ya da rötavatör aldım; uzun süre randımanlı çalışmıyor... Bu makinaların farkı nedir?
Bu gibi sistemlerde hidrolik yağın sıcaklığı belli bir derecenin üzerine çıkmamalıdır. Bu sıcaklığın üzerine çıkmasına engel olmak için muhakkak radyatör ve fan sistemi konulmalıdır. Eğer sistemin radyatör ve fanı var ise randımanlı çalışacaktır. Soğutucu radyatörü olmayan tüm dönerli çalışan sistemlerde yüksek basınçlı akışkan yağ çabuk ısınacak, sistem içindeki kauçukların deforme olmasına sebep olarak arıza yaratacaktır.


Duyargalı dik freze, rotövatör aldım; ot sarıyor. Neden yapar?
Dik freze ve rötavatör tipi dönerli çalışan ataşmanlarda kaçınılmaz sonuçtur. Yoğun otlu alanlarda ot saracak ve makinayı zorlayacaktır. Ot gelişimine fırsat vermeden toprak işleme işi bitirilmeli ya da çapa işlemi yapılmadan önce otlar biçilmelidir. Tavsiye: Kadıoğlu duyargalı fırçalı çapalama makinası ile yoğun otluk alanlarda ot sarılmadan hem ot yatırma hem de çapalama işlemi tek seferde gerçekleştirilebilir.


Diğer tarafınada ataşman taksak çift taraflı çalışsa olur mu?
Bu makinaların çift taraflı ve tam randımanlı çalışması için bom uzunluğunu ayarlayan 2 ayrı duyargaya daha ihtiyacı var. Yani toplamda 4 duyarga. Uydurma sistemler başarısız olacaktır. Eğer böyle bir ihtiyaç varsa İtalyan SPEDO marka olarak Kadıoğlu Makina’dan temin edilebilir. 


Fiyatları daha makul seviyelere çekilemez mi?
Çekilebilir ancak kaliteden ödün vermek gerekir. Kadıoğlu duyargalı sistemler tam randımanlı çalışan yüksek teknoloji ürünü makinelerdir. Ekipmanın üzerindeki hareketli, hareketsiz tüm parçalar sektörün en iyi firmalarının üretmiş olduğu yüksek kaliteli ürünlerdir. Pimlerine kadar tüm metal aksamı CNC makinelerde yüksek hassasiyetle işlenip ısıl işlem (sertleştirme) görmüştür. Hidrolik sistemi özeldir. Bunun sonucu olarak da 2 yıl tam garantili, randımanlı çalışan bir makine ortaya çıkmaktadır.

BAĞ VE BAHÇELER İÇİN SIRA ALTI ÇÖZÜMLERİBağ, bodur meyve ya da kivi gibi sıralı dikim yetiştiricilik yapanlar için çapa ve ot biçme işçiliğini %95'e kadar düşüren traktörle çalışan makinalar

Tüm hakları saklıdır 2023 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.