Hasan Bey Kadıoğlu Uzman Satış Temsilcisi Hasan Bey
0538 332 80 85
Bu ürün Kadıoğlu Makine üretimidir

MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Hasat Makinaları ve Aletleri Bahçe Grubu Tarım Makinaları Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

Kadıoğlu Balonlu Pres - 20 Litre

Kadıoğlu Balonlu Pres - 20 Litre

Model KoduKP20

Kadıoğlu KP20 Balonlu pres yüksek kalite materyallerden üretilmiş küçük-orta ölçekli işletmelerin ihtiyacını karşılayacak kapasite bir balonlu prestir. İç balonu Alman Malıdır. Kalan metal ve kalan aksam ise Kadıoğlu Makine üretimidir.

- Ekstra Kaliteli Sızma Doğal Meyve Suyu

Kadıoğlu balonlu pres geniş tahliye yüzeyine sahiptir ve merkezden dışarıya doğru sıkıştırarak sıkım yapar. Bu hız ve kısa akış sayesinde meyve suyu meyve posasından hızlıca ayrılır, vitaminlerini ya da aromasını kaybetmez ve YÜKSEK KALİTELİ, EKSTRA LEZZETLİ meyve suyu elde edilir. Meyve kabuğu ve çekirdeği zarar görmediği için de aroma baskındır ve acı tat yoktur. Kadıoğlu Balonlu Pres ile sıkılmış meyve suyu her zaman beğeni alır. Üstelik bu işlem herhangi bir motor ya da insan gücüne gerek kalmadan sadece şebeke suyu basıncı ile hızlıca gerçekleşir.- Yüksek Basınç, Yüksek Meyve Suyu Sıkma Verimi

Balon merkezden dışarı doğru şişer ve meyve posasını tahliye duvarına doğru baskılar. Bu sayede dikey çalışan preslere kıyasa meyve suyu çok kolay ve hızlıca sıkılır. Bu çalışma prensibi çoğu pistonla sıkım yapan motorlu makinelerden dahi yüksek verimle sıkım sağlar. Üstelik sadece şebeke suyu basıncı ile!

- Balonlu Pres Nasıl Kullanılır?

Kadıoğlu Balonlu Pres ile sıkım sadece birkaç saniye sürmektedir. Boşaltım ve yeniden kullanıma hazır olması ise kullanan kişinin tecrübesine göre 1-5 dakika arasındadır. 20 Litrelik bir balonlu presle saatte 15 sıkım (300 kg) yapmak mümkündür.- Balonlu Pres Hangi Meyvelerde ya da Sebzelerde Kullanılır?

Öğütülmüş durumdaki yumuşak çekirdekli ya da çekirdeksiz elma, armut vb tüm meyve ve sebzelerde meyve suyu için kullanıldığı gibi mantı, börek, köfte gibi yiyeceklerde kullanılmak üzere soğan suyu sıkmak amacıyla da kullanılmaktadır. Sert çekirdekli meyvelerin sıkımı yapılacaksa çekirdeksiz olarak öğütülmüş olması gerekmektedir. Üzüm sıkımında ise üzümün sapının alınması ve tanenin patlatılmış durumda olması gerekir. Bu işlem için Grifo Üzüm Sap Alma ve Tane Patlatma Ekipmanlarını işletmemizden temin edebilirsiniz.- Öne Çıkan Özellikler:

Kadıoğlu Balonlu pres her imalathaneye uygun olacak ölçülerdedir. Saklaması, temizliği kolay ve uzun yıllar hizmet edecek sağlamlıktadır.- Meyveyi aynı anda parçalayıp sıkan helezonlu makinelerden farkı nedir?

Bu tür makineler meyvenin çekirdeğini ve kabuğunu zedelemektedir. Meyve suyu kalitesinin önemli olmadığı durumlarda, ya da sonrasında meyve suyu farklı kimyasal işlemlere tabi tutulacaksa kullanılmaktadırlar. Doğal meyvesuyu, şarap, şıra, pekmez vb ürünlerin üretiminde çift işlem dünya standartıdır. 1- SIKIM ÖNCESİ HAZIRLIK. 2- SIKIM. Ancak bu yöntemle kaliteli sonuç elde edebilirsiniz. Diğer yöntemde bulanık, hafif acı, aroması uygun olmayan meyve suyu elde edilir. Doğal üretimde kaliteli sonuç elde etmek için bu tür salça makinesi, motorlu helezonlu sıkma yöntemleri vb. tercih edilmemelidir. Sadece dikey çalışan kollu, pistonlu presler ya da balonlu preslerde iyi sonuç alabilirsiniz.


Teknik Detaylar
ÖzellikDeğer
Marka Kadıoğlu
Menşei Türkiye
Model KP20
Sepet Hacmi 20 Litre
Yükseklik 82 cm
Genişlik 28 cm
Sepet Yüksekliği 40 cm
Güç İhtiyacı Max 3 Bar Şebeke Suyu Basıncı

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.

Görüş Bildir

2 kişi bu ürün hakkında görüş bildirdi.
Görüş bildirmek istiyorum. Görüş Bildir

Ort. Puan: 5


Bu ürün Kadıoğlu Makine üretimidir

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.
Alakalı Ürünler

Baktığınız ürüne dayanarak aşağıdaki ürünleri de incelemenizi öneririz.

MEYVE - ÜZÜM - ZEYTİN İŞLEME, SIKMA, PRES MAKİNELERİAlman Speidel ya da ekonomik, Grifo, Francesco Palumbo markalı üzüm meyve suyu sıkma presleri ve muhafazaya yönelik ürünler. Endüstriyel zeytin işleme makineleri de bu kategoridedir.

Tüm hakları saklıdır 2023 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.