Hasan Bey Kadıoğlu Uzman Satış Temsilcisi Hasan Bey
0538 332 80 85
MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Hasat Makinaları ve Aletleri Bahçe Grubu Tarım Makinaları Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

180 Litre Devirmeli Balonlu Pres - Speidel

180 Litre Devirmeli Balonlu Pres - Speidel

Model KoduSpeidel 180L

Yüksek kaliteli sızma elma, armut, nar, üzüm vb. suyu elde etmek için Balonlu Pres'in Alman mucidi ve pazar lideri Speidel'den 180 Litre hacimli devirmeli model balonlu pres.

Rakipsiz üretim kalitesiyle Speidel'in 180 litrelik balonlu pres modelinde meyve posasını kolay tahliye etmek için kilitli devirme özelliği mevcuttur.

Nasıl Çalışır?

Speidel Balonlu Pres Çalışmak için bir motora ihtiyaç duymaz. Tamamen şebeke suyu basıncı ile sıkım yapmaktadır. Çeşmeyi açtığınızda pres merkezindeki gıdaya uygun kauçuktan üretilmiş membran şişmeye başlar ve çevresindeki meyveyi sıkıştırır. Dış elek alanının çok geniş olması sebebiyle merkezden dışa doğru şişen balon meyveyi hızlıca dış duvara doğru hızlıca sıkıştırır ve sıkım işlemi biter. Meyve çekirdeği ve kabuğu zarar görmediği için elde edilen meyve suyu oldukça lezzetli olur. Sızma olarak tabir edilen bu meyve suyu tamamen doğal aromasında olur. Çekirdek ve kabuğun tadı olmadığı için de oldukça lezzetlidir.

Ön hazırlık aşaması

  • Balonlu pres ile yumuşak çekirdekli meyvelerin sıkımı yapılmadan önce (Elma, Armut vb) saatlik 1 ton kapasitesi olan Speidel Meyve öğütücü ile öğütülmelidir. Speidel meyve öğütücü  meyveyi sıkım için en ideal ölçülerde olacak şekilde ezmeden küçük parçalara ayırır.
  • Balonlu pres ile üzüm presleme işlemi yapılmadan önce üzüm sapı tanelerinden ayrılmalı ve üzüm taneleri patlatılmalıdır. Bu sayede üzümün çekirdeği zarar görmez ve sap ayrıldığı için sıkım performansı ve sonuç lezzeti maksimum seviyeye çıkar. Bunun için Grifo üzüm taneleme ve patlatma makineleri  kullanılmaktadır.
  • Balonlu pres ile sert çekirdekli meyveler sıkılacaksa sıkım öncesi çekirdek ayırmaya ve meyveyi parçalamaya yarayan, Grifo Meyve Çekirdeği Ayırma Makinesi  kullanılmaktadır.

Yüksek meyve suyu verimi, lezzetli ve yüksek aroma

Hızlı presleme ile kısa sürede sonuç, kısa sıvı akış mesafesi ve yüksek basınç sayesinde meyvenin tüm istenen aroması kaybetmeden olağanüstü lezzette meyve, üzüm suyu elde edilir.Alman üretici Speidel'den Ev ve Sanayi Tipi Meyve Sıkma için farklı ölçüler:

  • 20 Litre Balonlu Meyve Presi (Saatte Ort. 220 kg meyve suyu sıkma kapasitesi)
  • 40 Litre Balonlu Meyve Presi (Saatte Ort. 440 kg meyve suyu sıkma kapasitesi)
  • 90 Litre Balonlu Meyve Presi (Saatte Ort. 820 kg meyve suyu sıkma kapasitesi)
  • 180 Litre Balonlu Meyve Presi (Saatte Ort. 1500 kg meyve suyu sıkma kapasitesi)

Teknik Detaylar
ÖzellikDeğer
Marka Speidel
Model 180L
Menşei Almanya
Yükseklik 135 cm
Ağırlık 75 kg
İç Hacim 180 Litre

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.

Görüş Bildir

2 kişi bu ürün hakkında görüş bildirdi.
Görüş bildirmek istiyorum. Görüş Bildir

Ort. Puan: 5


Türkiye temsilcisi

Yetkilimiz Hasan Bey bu ürüne ilişkin sorularınızı yanıtlıyor.

Telefon0538 332 80 85 Emailhasan@kadmec.com
Makine yetkilisine ulaşamadıysanız telefon numaranızı bırakın ve o size ulaşsın:
Beni arayın.
Alakalı Ürünler

Baktığınız ürüne dayanarak aşağıdaki ürünleri de incelemenizi öneririz.

MEYVE - ÜZÜM - ZEYTİN İŞLEME, SIKMA, PRES MAKİNELERİAlman Speidel ya da ekonomik, Grifo, Francesco Palumbo markalı üzüm meyve suyu sıkma presleri ve muhafazaya yönelik ürünler. Endüstriyel zeytin işleme makineleri de bu kategoridedir.

Tüm hakları saklıdır 2023 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.