MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Hasat Makinaları ve Aletleri Bahçe Grubu Tarım Makinaları Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

Bodur Bahçeler İçin Ot Biçme Makinası İmalatı

Bodur Bahçeler İçin Ot Biçme Makinası İmalatı

Bahçecilik ve bağcılıkta yabancı ot mücadelesi oldukça önemlidir. Yabancı otlar yetiştirilen bitkilerle çoğu defa kuvvetli rekabete girmektedir. Bu rekabet daha çok ışık, su ve mineral maddeler yönünde olmakta ve sonuçta yetiştirilen ağaçlarda verim kayıpları meydana gelmektedir.
Türkiye'de sık dikim bahçelerde (Özellikle Tam Bodur Meyve Bahçelerinde) pek çok cinsin kökleri yüzeye yakın olduğu için çapalama işlemi istenmez. El ile ya da küçük makinalar ile mücadele çok maliyetli olduğu için de genellikle herbisit (ot ilacı) ile mücadele yapılmaktadır. Herbisitler öncelikle insan, toprak ve çevreye ciddi zararları olan ve pek çok alanda kullanımı yasaklanmakta olan tehlikeli zehirlerdir. Bu tip alanlarda kullanım için geliştirilmiş bir çok tarım makinası mevcuttur ancak yeterince tanıtım yapılmadığı ve genelde yabancı menşeili oldukları için maliyet yüksekliği gibi sebeplerden Türkiye'de yeterince yaygınlaşmamıştır.

Gelişmiş tarım ülkelerinde traktöre takılarak kullanılan yumuşak misinalı ot biçme makinaları oldukça yaygındır. Bu tip makinalar kimyasal kullanmadan ot mücadelesinde oldukça yaygın olarak kullanılan ot biçme makinalarıdır. Bizler de Kadıoğlu Makina Ailesi olarak bu tip ot biçme makinalar konusunda bir süredi ARGE faaliyeti yürütmekteyiz. 2015 yılı itibarıyla da duyargalı ya da duyargasız çalışan iki ayrı modelin imalatına başladık. Kadıoğlu AE1 ve İtalyan Orizzonti "Speed Green"  Model sıra altı ot biçme ataşmanı ile birlikte değerlendiğinde toplamda 3 çeşit sıra arası ot biçme makinası ile 2015 ot mücadelesi sezonuna hazırız.

:akinalar hakkında ayrıntılı bilgiyi Kadıoğlu Makina Danışmanları'ndan alabileceğiniz kadmec web sitesi içerisinde yer alan "Bağ ve Bahçeler İçin Sıra Altı Çözümleri"  bölümünden inceleyebilirsiniz.
Facebook'ta Kadıoğlu MakineTüm hakları saklıdır 2023 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.