EMR400 Zeytin Silkeleme Makinası

EMR400 Zeytin Silkeleme Makinası

 • Ağacınıza ve sofralık zeytinlerinize zarar vermeden zeytin toplama yapabilir, kullanımınıza göre günde 1 tondan 3,5 tona kadar zeytin toplayabilirsiniz.
 • 4-4,5 metreye kadar hasat sağlayabilirsiniz. Merdiveni ile çalıştığınızda ise daha yüksek dallarda zeytin toplamayı mümkün kılar.
 • Makineye dahil olan tırpan aparatı ile yabancı ot ve çalı mücadelesi yapabilirsiniz.

EMR-400 zeytin silkme makinası yeni nesil bir üründür. Eski tip makinelerin aksine sırtta taşınan motoru, ergonomik askısı ile sırtta taşınmakta ve bu şekilde zeytin hasat yapılmaktadır. Size sadece daldan kaynaklanan titreşimi hissettirir; Ek olarak motorun yükü kollarınızı etkilemez. Daha rahat dal gezebilir, daha uzun süre çalışabilirsiniz en önemlisiyse çok daha az yorulursunuz.

Küçük, hafif(1.56 kg), sağlam ve sınıfının en yüksek devirli şanzumanı, kanca dala takılıyken tetiğe basıldığında 1-2 sn içinde daldaki zeytini en az %95 oranında döker. Özellikle Marmara Bölgesinde en çok kullanılan (10000'i aşkın aktif kullanıcı) kalitesini kanıtlamış bir zeytin toplama makinesidir.

Tercih edilmesinin sebeplerinden en önemlisi, makinenin kullanışlılığı, performansı ve kalitesi baz alındığında fiyatının oldukça ekonomik oluşu, ikincisiyse kullanıcıyı asla mağdur etmeyen, vakit kaybettirmeyen hızlı yedek parça tedariği ve servis anlayışıdır.

Hibe desteği dahilindedir.
Hibe konusunda daha detaylı bilgi için lütfen "Tarım Makinaları Devlet Desteği" sayfamıza bakınız.

Yeşil zeytini etkili bir biçimde dökebilen tek silkme makinası

Kancalı tip makineler iyi budanmamış yada kaba budanmış ağaçlarda ise alınması gereken performansı gösteremez. Bunun başlıca sebepleri;

 • Sarsıcı kancayı takacak uygun dal bulmak güçtür.
 • Söğüt dalı gibi olmuş zeytin dallarında makinenin yarattığı titreşim zeytine etkili şiddette ulaşamaz.
 • Yeşil zeytinde zeytin danesinin sapı sağlamdır. Dakikada ortalama 2000 vuruş yapan standart tip makinalardan başarı beklenemez.
  Dakika'da 3500 vuruş yapan, zeytini darbeyle değil yüksek devirle karıştırarak döken Kadıoğlu EMR400 serisi etkili sonuç vermektedir.
 • Yeşil Zeytin Performansı Uludağ Üniversitesi Belgelidir. 
  Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümünce düşmesi zor yeşil zeytinde yapılan deneyde kısa vuruşlarla dahi ağaçtaki zeytinin %94'ünü döktüğü belgelenmiştir.


Yetkili Kadıoğlu Makina Danışmanı
Hasan Bey, 0538-332-80-85
Yetkili Kadıoğlu Makina Danışmanı
Kamil Bey, 0532-612-40-20
 • Makinanın sarsıcı şanzumanına 8 saatlik çalışmada bir gres pompasıyla kauçuklu 1-2 kol gres basılmalı.
 • Motor ile aparat arasındaki esnek aktarma şaft teli 4 günde bir yağlanmalı.
 • Dala temas eden kauçuk zarar vermemesi için yumuşak malzemeden üretilmiştir, yıprandığı zaman dallara zarar verecektir. Kullanıma göre 4-15 günde bir değiştirilmeli.
 • Hasat sezonu bittiğinde motorun deposunda ve karbüratörde benzin bırakılmamalı. (Yağlı benzin kullanıldığı için bekleyen benzin karbüratör arızasına neden olacaktır)
 • Hasat sezonu bittiğinde makina temizlenmeli, yağlanmalı ve bir sonraki yıla hazır hale getirilmeli. Kuru ve güneşten uzak bir yerde bekletilmeli. Bu işlem makinanızın kullanım ömrünü uzatacaktır.

 Hasat Kancası

 Kanca Lastiği

 Koruyucu Gözlük

 Koruyucu Maske

 Ot biçme aparatı

 Testere Takımı

 Gres Yağı

 100 ml Benzin Yağı

 Buji

 Taşıma Askısı (Castor İçin)

Vibrasyon Hızı : 3500 Devir/Dk.

Sırtta Taşınan Ağırlık : 8.4 kg

Elle Taşınan Ağırlık : 3.8 kg

Motor : Alpina/Castor, Kawasaki, Oleo-Mac, Energy

Motor Gücü : 2.8 - 3.1 BG

Garanti Süresi : 2 Yıl

Kadıoğlu EMR-400 Zeytin Silkeleme makinasının daha hafif, küçük versiyonudur. Bu makina ana zeytin toplama makinasına yardımcı niteliktedir.

Ana zeytin toplama makinası çalışırken ya da sonrasında, ağaçta kalan zeytinleri toplamak için büyük bir makinaya gerek yoktur. Daha hafif (6,8 kg) ve ekonomik bir makine işinizi fazlasıyla görür. Bu yüzden EMR-400 Light'ı tasarladık.

Büyük ve yandan motorlu 14 kg'lık makinelerin aksine merdiven ile çalışmak ve dal gezmek oldukça rahattır. İsterseniz makineyi tek elinizle dahi kaldırıp istediğiniz dalı ağızlayabilirsiniz. Makinanın taşıma sapı ve tetik tertibatı hissettiğiniz titreşimi en aza indirebilmek için çift amortisörlü olarak dizayn edilmiştir. Ergonomik askısı da taşımanızda kolaylık saglayacaktır.

Motoru 1.1 HP'liktir. Motor hacmi düşük olmasına rağmen ihtiyaç duyulan yüksek devri vermektedir.

Makinanın tüm aksamı Kadıoğlu güvencesi ile 2 yıl yedek parça ve servis garantilidir.

Teknik Detaylar

Vibrasyon Hızı : 3000 Dev./dk.
Toplam Ağırlık : 6.8 kg.
Motor Gücü : 1.1 HP
Garanti Süresi 2 Yıl

Kadıoğlu Makina EMR400 Hasat Makinasının yeni aparatı.
Toplamda 4 civata ile teknik işlem gerektirmeksizin 5 dakikada monte edilebilen bu aparat yüksek dal budama işini rahatlatmayı amaç edinmektedir.

Budama aparatının kullanımına ilişkin video:

Makina Hakkında Görüş Bildir


18 Kişi Oyladı.

Yetkili Kadıoğlu Makina Danışmanı
Hasan Bey, 0538-332-80-85
Yetkili Kadıoğlu Makina Danışmanı
Kamil Bey, 0532-612-40-20
Sipariş VerSipariş Ver
Sipariş VerSipariş Ver


Bu Makinayı Kullanabileceğiniz Bahçeler

Zeytin Toplama

Zeytin Toplama

Zeytin, fakir toprakların zengin ağacıdır. En zor koşullarda bile varlığını sürdürür ve ürün verir. Zeytin ağacı kendisi
Vişne Toplama

Vişne Toplama

Vişne toplarken kullanabileceğiniz makinalarımızı inceleyin.
Ceviz Toplama

Ceviz Toplama

Ceviz gözlerinin zarar görmesini engelleyerek bir sonraki yıl oluşacak verim kaybının önüne geçen Kadıoğlu hasat makinal
Kayısı Toplama

Kayısı Toplama

Kayısı hasatı silkeleme makineleriyle daha hızlı, daha ekonomik ve daha verimli.
Meyve Toplama

Meyve Toplama

Sanayide işlenecek meyvelerin (meyve suyu, marmelat, reçel vb.) hasatında vakit kaybetmeyin. Bahçenize uygun hasat makin
Fındık Toplama

Fındık Toplama

Yorucu ve uzun süren fındık toplama işini EMR400 Hasat Makinası ile kolaylaştırın. Toplanması hem yorucu hem de maliyetl
ADRES Yiğitler Mahallesi Otosansit Sanayi Sitesi, 9.Blok No:134-138 Yıldırım / Bursa (Ankara Yolu Üzeri) TEL +90 224 342 40 33 EMAIL info@kadmec.com
Murat Gözel